f5wc_shanghai-2018

0212 243 27 67

09.00 - 18.00

Şampiyondan mektup var!

8-10 kişilik arkadaş grubumuzla çeşitli turnuvaların İzmir elemelerine sürekli katılıyoruz. Takımlardaki oyuncu sayıları ve kurallara göre arkadaş grubumuz ile mücadele edeceğimiz turnuvaya göre takım kuruyoruz. Çeşitli turnuvalarda şampiyonluğumuz da var. F5WC’yi ilk duydunca pek bir şey ifade etmedi, dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası da fazla iddialı gelmişti. Sonradan öğrendik ki F5’in Türkiye’deki ilk senesiymiş. Bizim ekiple bir araya gelince “zaten sürekli maç yapıyoruz, şansımızı deneyelim” dedik. Takımların 5 kişiden oluşması takım kurarken bizi zorlasa da Batısan ismi ile turnuvada yerimizi aldık.

DSC_1058

Kurduğumuz takım ile önce İzmir sonra da Türkiye şampiyonu olarak dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandık. Turnuvalara sürekli katıldığımız için çeşitli ödüllere alışkınız ama burada ödülün Tayland seyahati olması bizi fazlasıyla cezbetti. Açıkcası uçağa binene kadar büyük ödül pek inandırıcı gelmemişti. Bazı turnuvalarda kazanmış olmamıza rağmen ödülde sıkıntı yaşamıştık.

Tayland’da geçirdiğimiz 5 gün sadece futbol ile geçmedi. Futbol maçlarının yanı sıra diğer birçok sosyal aktiviteyle ve belki de Tayland gibi bize yalnız mesafeler olarak değil hayallerde bile çok uzak olan bir ülkeyi yakından tanıma şansı yakaladık. İleride anlatacak güzel bir hikaye yakalamıştık. Uyuyarak geçirdiğimiz vakitlere hala hayıflanıyoruz.

Ve şimdi bize finalin Pekin’de olacağını söylediler. Biliyoruz ki bu seneki katılım geçen seneye göre çok daha fazla olacak ama Tayland’ı gören Batısan olarak Pekin fırsatını da kaçırmak istemiyoruz. Biz bu senede varız, karşımıza çıkacak olan rakiplerimizi bekliyoruz.

Ziver Yıldırım
Batısan Takımı Kaptanı